szampan restauracja impreza centrum konferencyjne kręgielnia

Jak zorganizować wspaniałe przyjęcie urodzinowe

urodziny-tort

Dla wielu z nas urodziny są ważny dorocznym świętem, które chcemy obchodzić w gronie najbliższych. Urodziny to dokonała okazja, że spędzić wieczór na świetnej zabawie. Ale jak zorganizować imprezę, która będzie przyjemnością zarówno dla gości, jak i dla solenizanta? Po pierwsze należy ustalić datę imprezy. Jeżeli urodziny wypadają w środku tygodnia, lepiej wyprawić przyjęcie kilka dni wcześniej lub później, np. w weekend. Najbardziej optymalnym dniami są piątek lub sobota. Kolejną kwestią jest ustalenie listy zaproszonych gości i przygotowanie menu. Należy również podjąć decyzję, czy impreza zostanie zorganizowana w domy czy w lokalu.

Czytaj więcej: Jak zorganizować wspaniałe przyjęcie urodzinowe

Jak zorganizować firmowe spotkanie wigilijne

wigiliaSpotkanie wigilijne jest doskonałym pretekstem do wspólnego spędzenia czasu poza murami firmy i integracji całego zespołu. Teoretycznie organizacja spotkania wigilijnego nie jest szczególnie uciążliwa, jednakże niedbale zorganizowana impreza, polegającq jedynie na podzieleniu się opłatkiem w przerwie na lunch świadczy o braku szacunku dla pracownika i na pewno nie pomoże w budowaniu silnego zespołu i pozytywnego wizerunku firmy.

Czytaj więcej: Jak zorganizować firmowe spotkanie wigilijne

Przyjęcie osiemnastkowe – spotkanie rodzinne

18

Osiemnaste urodziny to w naszej kulturze ważny, symboliczny moment wkraczania w dorosłości. Młody człowiek osiąga w tym wieku pełnoletność, co w praktyce oznacza osiągnięcie pełnej zdolności do czynności i prawnych oraz możności bycia podmiotem pewnych praw i obowiązków. Osiemnaste urodziny wita się zazwyczaj przyjęciem.

Czytaj więcej: Przyjęcie osiemnastkowe – spotkanie rodzinne

Jak zorganizować wieczór panieński

Wieczór panieński

Wieczór panieński nie jest, jak sądzą niektórzy, zwyczajem przeniesionym z krajów anglosaskich. Jest to zwyczaj głęboko zakorzeniony w tradycji staropolskiej. Zwany jest również wieczorem dziewiczym, rózgowinami, rozplecinami, wieńczynami. Wieczór panieński nacechowany był bogatą symboliką związaną z czystością dziewczyny, a także rychłym aktem ofiarowania wybranemu mężczyźnie jej cnoty.

Czytaj więcej: Jak zorganizować wieczór panieński

Organizacja Chrztu Świętego

organizacja-chrztu

Chrzest dziecka to dla wielu ważne rodzinne wydarzenie. Często, podobnie jak ślub czy komunię chcemy świętować je w szerszym gronie. Zorganizowanie przyjęcia z tej okazji to dla wielu rodziców duże wyzwanie logistyczne. Jednakże nie należy zapominać, że chrzciny mają przede wszystkim wymiar duchowy. Najważniejsza jest w tym przypadku atmosfera miłości i świadomość, że jest to przyjęcie dziecka do wspólnoty Kościoła. Należy pamiętać, aby stres towarzyszący organizacji chrzcin nie rzutował na dziecko. Jeśli zaplanujemy wszystko dokładnie maluszek będzie czuł się bezpieczny i spokojny.

Czytaj więcej: Organizacja Chrztu Świętego

Organizacja Halloween dla pracowników

impreza halloween

Zwyczaj organizacji imprez z okazji Halloween przywędrował do nas z krajów anglosaskich. Jest to święto zjaw i duchów, które swe korzenie ma w tradycjach pogańskich. Halloween jest świetną okazją na zorganizować imprezy firmowej. Imprezy firmowe spełniają jednocześnie funkcje nagrody za pracę i trud włożony w rozwój przedsiębiorstwa, jak również są idealnym sposobem integracji zespołu. A jak wiadomo, zgrany zespół to zespół osiągający coraz lepsze wyniki. Większość firm decyduje się na organizację imprez w lokalu, którego pracownicy zapewniają doskonałe menu i świetną obsługę.

Czytaj więcej: Organizacja Halloween dla pracowników

Jak zorganizować wzorową konferencję

DSC 8508

Konferencje stają się coraz popularniejszymi wydarzeniami nie tylko w świecie naukowym, ale i biznesowym. Z każdym rokiem kolejni pracodawcy doceniają zalety, jakie wiążą się z organizacją takiego eventu. Dobrze zorganizowana konferencja szybko może stać się cyklicznym, sztandarowym wydarzeniem w danej branży. A to gwarantuje organizatorowi doskonałą reklamę. Aby odniosła ona sukces musi być dobrze zorganizowana. Trzeba jednak podkreślić, że przygotowanie konferencji to duży wysiłek logistyczny i naprawdę spore wyzwanie. Dlatego do jej planowania trzeba się odpowiednio przyłożyć.

Czytaj więcej: Jak zorganizować wzorową konferencję

Imprezy okolicznościowe – w domu czy poza?

grupa ludzi bawiąca się na imprezie

Niejeden pewnie raz na myśl o zbliżających się świętach, imieninach czy komunii dostawaliśmy drgawek. Potężne zakupy, długotrwałe, męczące gotowanie, sprzątanie pomieszczeń, nakrywanie stołów, wszystko to zajmuje nasz cenny czas. A do tego, jeśli przyjąć za obowiązującą staropolską zasadę „zastaw się, a postaw się”, organizacja takiego spotkania okolicznościowego może jeszcze długo kojarzyć nam się źle. Domowe party ma jednak swoje zalety.

Czytaj więcej: Imprezy okolicznościowe – w domu czy poza?

Co to jest bowling?

niebieska kula do torze do kręgli

Bowling to najpopularniejsza chyba, amerykańska odmiana klasycznych kręgli. Zamiast 9 ustawionych w romb, używa 10 ustawionych na planie trójkąta kręgli (pinów). Stosowana do ich strącenia kula ma wydrążone trzy zagłębienia, w które wkłada się kciuk i dwa palce w celu wykonania rzutu (w klasycznych kręglach kula jest gładka). Kulę toczy się po torze.

Czytaj więcej: Co to jest bowling?

Kiedy organizować wieczór kawalerski?

wieczór kawalerskiŚlub. Kiedy zbliża się TEN dzień, poziom hormonu stresu u przyszłych małżonków znacząco rośnie. Im bliżej, tym więcej spięć, różnic, presja rodziny, więcej nerwów. Dlatego tuż przed samym ślubem (w zależności od regionu Polski może to być dwa tygodnie, tydzień lub tylko jeden dzień, to jednak odpada z wiadomych względów) przychodzi czas na wzięcie oddechu i ostatnią imprezę jak za kawalerskich czasów.

Czytaj więcej: Kiedy organizować wieczór kawalerski?

Wieczór kawalerski – jaki temat wybrać?

komiksowi mężczyźni w garniturach

W części pierwszej naszej historii o organizacji wieczoru kawalerskiego zbieraliśmy dane o upodobaniach przyszłego pana młodego i ustalaliśmy grupę uczestników. Udało się, zebraliśmy grupę osób, znamy preferencje bohatera wieczoru, mamy wstępny budżet imprezy, możemy iść o krok dalej i zająć się samym jej kształtem.

Czytaj więcej: Wieczór kawalerski – jaki temat wybrać?